Profilaktyka palenia tytoniu

    Już od kilku lat w naszej szkole realizowany jest program dla uczniów klas gimnazjalnych pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie” rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
  Głównym celem programu jest uświadomienie młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą  palenie tytoniu. Program składa się z pięciu części. W tym roku szkolnym jego odbiorcami są uczniowie klas II.

  5 marca 2015 r. zrealizowano zajęcia w  3 blokach tematycznych związanych z tym właśnie problemem. Przedstawiono przebieg procesu uzależnienia od tytoniu oraz omówiono szczegółowo wszystkie jego etapy.
Jak się okazało, młodzież nie do końca zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie wynikają z uzależnienia od nikotyny. Uczniowie próbowali udzielić odpowiedzi na pytanie: dlaczego palą dorośli, dlaczego pali młodzież? Podczas warsztatów uczniowie sami  wypracowali wspólne wnioski na temat palenia. Zajęcia pogłębiły wiedzę uczniów na temat skutków palenia tytoniu oraz utwierdziły ich w przekonaniu, że nie ma pozytywnych stron palenia.