Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Uczniowie pamiętają o grobie poległych w Lesie Grabińskim w Iwoniczu

 Dzień Wszystkich Świętych to obchodzona 1 listopada uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych i męczenników, którzy już zmartwychwstali do życia wiecznego. W dniu tym przypomina się nie tylko osoby oficjalnie uznane za święte i takimi ogłoszone, ale przede wszystkim wszystkich ludzi, których życie nacechowane było świętością. Jest to także święto wszystkich, dla których celem jest życie prowadzące do zbawienia. W praktyce odwiedzamy groby wszystkich naszych bliskich, wspominamy ich i, ku uczczeniu pamięci o nich, palimy znicze, a groby dekorujemy kwiatami.

Read more: Uczniowie pamiętają o grobie poległych w Lesie Grabińskim w Iwoniczu

Konkurs plastyczny „Graffiti” rozstrzygnięty

  Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że mają wiele talentów. Tym razem mogliśmy podziwiać ich umiejętności plastyczne. W konkursie na najciekawszą  pracę na temat: „MOJE GRAFFITI” wyłoniono zwycięzców:
  • Miejsce I zajął Konrad Ryniak z klasy II „B”
  • Miejsce II – Adrian Grębosz z klasy III „B”
  • Miejsce III – Damian Pałycia z klasy III ZSZ
Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Konrad Ryniak, zgodnie z regulaminem konkursu wywalczył nagrodę także dla wszystkich uczniów swojej klasy i wychowawcy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Read more: Konkurs plastyczny „Graffiti” rozstrzygnięty

Dopalacze - czy wiesz na co się decydujesz?

   Młodzież stara się być „modna”, „na czasie”, chcą być tacy jak inni, dopasować się, być lubianymi, ale czy dopalacze mają w tym pomagać? Na pewno nie!!! Często uleganie pokusie spróbowania wiąże się z konsekwencjami, z których młodzież nie do końca zdaje sobie sprawę. Niejednokrotnie już udowodniono, że dopalacze mogą okazać się zgubne, powodują zagrożenie życia a nawet śmierci. Zanim więc  zdecydujesz się sięgnąć po dopalacze, zobacz czym tak naprawdę są, jakie wiążą się z nimi zagrożenia i ile możesz w życiu stracić…

Read more: Dopalacze - czy wiesz na co się decydujesz?

Profilaktyka palenia tytoniu

    Już od kilku lat w naszej szkole realizowany jest program dla uczniów klas gimnazjalnych pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie” rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
  Głównym celem programu jest uświadomienie młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą  palenie tytoniu. Program składa się z pięciu części. W tym roku szkolnym jego odbiorcami są uczniowie klas II.

Read more: Profilaktyka palenia tytoniu