Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

 O tym, że ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy nie trzeba nikogo przekonywać. Najważniejsze, żeby w obliczu zagrożenia zachować zimną krew i wykorzystać swoje umiejętności ratując życie innych.
Proste i skuteczne metody ratowania ludzi w dniu 12.12.2016r. przedstawił nam ratownik medyczny, Pan Bartosz Panek, który przeprowadził warsztaty dla młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
 W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu oraz uczniowie naszej szkoły - Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.

 Pan ratownik opowiedział o sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu i przedstawił sposoby postępowania wobec takich sytuacji. 
 Bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Każdy mógł wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową, a także ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. 
Młodzież dowiedziała się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i jak rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. 
 Były to niezwykle ważne warsztaty, które uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Galeria zdjęć z warsztatów