Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Doradztwo zawodowe

 

 Dla każdego człowieka ważne jest, aby lubił wykonywaną pracę. To, w jakim zawodzie będziemy w przyszłości pracować, będzie miało wpływ na całe nasze życie. Często ludzie w młodym wieku nie mają jasno sprecyzowanych swoich celów zawodowych, trudno jest im podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą kształcenia.
Dlatego w dn. 23.11.2016 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Martę Kandefer Frydrych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krośnie, która przeprowadziła z młodzieżą spotkanie dotyczące orientacji zawodowej.

 Podczas zajęć uczniowie wykonywali testy predyspozycji zawodowych, dzięki którym otrzymali cenne wskazówki, pomocne w wyborze dalszego kierunku kształcenia oraz przyszłego zawodu. Na podstawie cech charakteru i zainteresowań ucznia można dość stanowczo stwierdzić, jakiego rodzaju praca będzie dla niego najodpowiedniejsza. Oprócz opisu swojego typu zainteresowań, preferencji i osobowości uczniowie otrzymali propozycje branży oraz kierunków dalszej edukacji, w których mogliby się dobrze czuć oraz sprawdzić.