Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

 Dnia 15 listopada 2016 r. w Zespole Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości po hasłem „Trudny wiek XX”.
W uroczystości wzięli udział p.Krzysztof Buczek - dyrektor szkoły, p.Małgorzata Frączek - kierownik Ośrodka, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy oraz wszyscy uczniowie i opiekunowie. W treści apelu zawarte zostały teksty odnoszące się do wydarzeń z XX wieku: odzyskania niepodległości w 1918r., wybuchu II wojny światowej w 1939r., powstania warszawskiego w 1944r. oraz bohaterskich losów żołnierzy wyklętych, którym zostały poświęcone utwory pod przewodnim hasłem „Wolność”.

Na podsumowanie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Buczek, który jako historyk pięknym przemówieniem jak klamrą podsumował treść akademii.