Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Podziel się życiem, oddaj krew!

 

 W dniach 27 października i 4 listopada 2016r. młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Wawro oraz wychowawcy z internatu Pani Anety Wnęk po raz kolejny udała się do Centrum Krwiodawstwa w Krośnie celem oddania krwi dla potrzebujących.

Na szczególną pochwałę zasługują:

 • Krystian Bołaz kl I KM
 • Aleksander Pańczyszyn kl II KM 
 • Paulina Jagiełło kl I KM
 • Michał Widz kl III KM
 • Paweł Dżoń kl II KM
 • Artur Szelc kl II KM

Chęć oddawania krwi wyraziło wiele osób, ale z przyczyn formalnych nie mogli oddać krwi.

Honorowym dawcą krwi możesz zostać jeżeli:

 • ukończyłeś 18 rok życia 
 • jesteś zdrowy 
 • ważysz nie mniej niż 50 kg i masz zachowane proporcje ciała : wagi do wzrostu 
 • w ciągu 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innej części ciała oraz nie wykonywano u Ciebie diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopia , laparoskopia, artroskopia)
 • w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy nie byłeś leczony krwią lub jej składnikami