Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Festiwal ziemniaka, cebuli i nalewki

 

 11 września 2016 r w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju odbył się Festiwal Ziemniaka, Cebuli i Nalewki. W festiwalu brali udział następujący wystawcy: KGW Iwonicz, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ARES z Lubatowej, Zespół Lubatowianie, Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Ludowej z Lubatowej, Pensjonat Amelia oraz nasza szkoła. Uczniowie (Sobolak Wioletta, Widz Michał, Czereba Angelika, Dołęga Dawid wraz z opiekunami Małgorzatą Wawro, Agnieszką Budzyńską oraz Magdaleną Jarosz przygotowali następujące potrawy, którymi mogła rozkoszować się zgromadzona publiczność:

 • Zupę cebulową z grzanką
 • Ziemniaki faszerowane szynką i serem
 • Ziemniaki faszerowane pieczarkami,cebulą i serem
 • Dip czosnkowo- ogórkowy
 • Dip pomidorowy
 • Kulki szpinakowe ze zrumienioną cebulką 
 • Kopytka z masłem 
 • Kopytka z lubczykiem
 • Babeczki ziemniaczane
 • Sałatkę ziemniaczaną z bekonem
 • Sałatkę jarzynową
 • Szarlotkę z jabłkami
 • Szarlotkę z jabłkami i śliwkami

Na festiwalu gościli również wystawcy prezentujący własnoręczne wyroby oraz zdrową żywność, nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Po koncercie odbył się Konkurs na najlepszą Nalewkę. Komisja wybrana spośród publiczności dokonała oceny 13 nalewek zgłoszonych przez wystawców. Jednogłośnie zwyciężyła nalewka z numerem 3 - z czarnego bzu, przygotowana przez KGW Iwonicz, zaś II i III miejsce zajęła nalewka nr 12 – cytrynówka i nr 13 – kokosówka, przygotowane przez Pensjonat Amelia.

Wawro Małgorzata