Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Sprzątanie cmentarza

 W piątek 13 maja uczniowie I i III klasy Szkoły Zawodowej wraz opiekunami Michałem Nycz i Tomaszem Prajsnar udali się na Cmentarz Choleryczny w Iwoniczu Zdroju celem uporządkowania mogiły. Uczniowie usuwali skoszoną trawę, gałęzie, korzenie i śmieci pozostawione przez ludzi.
Cmentarz kryje tragiczną historię mieszkańców Iwonicza, którzy zmarli w 1831 roku na cholerę. Na cmentarzu znajduje się kamienny krzyż z napisem: „Mieszkanie spoczynku ofiar cholery w r 1831”.
W tej chwili powstaje postument na którym zostaną przytwierdzone dwie tablice z imionami i nazwiskami pochowanych na cmentarzu osób. Piątego czerwca odbędzie się uroczysta msza św. w czasie której zostanie poświęcony teren zbiorowej mogiły.