Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Quiz wiedzy o uzależnieniach i zdrowym żywieniu: „Żyj zdrowo – trzymaj formę”

 

 Dla każdego pedagoga, który z pasją wykonuje swoją pracę nie ma nic ważniejszego jak dobro jego uczniów. W trosce o naszych uczniów skupiamy się na profilaktyce, analizując potencjalne zagrożenia, z jakimi mogą się oni zetknąć. Uświadamianie młodzieży jest ważnym procesem, a wykorzystanie zabawy do przekazania istotnych informacji niewątpliwie efektywniej trafia do uczniów.
 26 kwietnia 2016 r. uczniowie zmierzyli się z konkurencjami zawartymi w Szkolnym Quizie Wiedzy o Uzależnieniach i Zdrowym Żywieniu pod hasłem „Żyj zdrowo – trzymaj formę”. Quiz zawierał V zadań, nad którymi pracowali uczniowie w 3 osobowych drużynach reprezentujących każdą klasę.

 Quiz rozpoczął się testem wiedzy o uzależnieniach i zdrowym żywieniu. Wiele pytań dotyczyło dopalaczy, problemu tak ostatnio powszechnego. Test był sprawdzianem wiedzy uczniów, którą otrzymywali przez ostatnie miesiące w związku z udziałem w projekcie „Szkoła wolna od dopalaczy”. 

Kolejne konkurencje wiązały się przedstawieniem umiejętności manualnych, kulinarnych, sprawnościowych, a także uruchamiających wyobraźnię uczniów. Na czas zostały ułożone puzzle przedstawiające wirus HIV, wykonane zostały prace promujące zdrowy styl życia bez dopalaczy, narkotyków, papierosów i alkoholu. 
Zadaniem, które wzbudziło najwięcej emocji zarówno wśród uczestników jak i zawodników, było wykonanie potrawy z produktów zawierających zdrowe składniki odżywcze. Uczestnicy wykonali sałatki, kompozycje, desery z owoców i warzyw, które zostały wysoko ocenione przez jury. 
Po wyeliminowaniu zawodników z najmniejszą liczbą punktów, w finale zostali uczniowie klas: II B – Adrian Dobrowolski, Daniel Malec, Błażej Zając, III B – Paweł Dziadosz, Konrad Ryniak, Marcin Sip oraz II ZSZ – Arkadiusz Żarnowski, Arkadiusz Gancarz i Michał Widz. 
Zwycięzcami Quizu zostali przedstawiciele klasy III B, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy II B oraz na trzecim – uczniowie klasy II ZSZ. 
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, natomiast najwięcej radości sprawiła nagroda dla uczniów wygranej klasy oraz ich wychowawcy, ufundowana przez panią Małgorzatę Wawro. Były to apetyczne muffinki, upieczone przez uczniów pod czujnym okiem pani Małgosi 
Quiz został przygotowany przez pedagogów: Barbarę Pelczar i Tomasza Józefowicza przy ogromnej współpracy z Samorządem Szkolnym i jego opiekunką, panią Patrycją Józefowicz.