Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Nasz uczeń Michał Ziomek wystąpi podczas koncertu charytatywnego w Jedliczu

Po brawurowym występnie podczas corocznego pikniku artystycznego uczeń II kl. gimnazjum w ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu Michał Ziomek wystąpi 8 maja 2016 r. o godz. 17 w Jedliczu!

Zapraszamy na IV Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Anny”, organizowany po raz kolejny przez Uczniów Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.
Koncert odbędzie się 8 maja 2016, godz. 17.00
Miejsce: Sala widowiskowa Orlen Południe w Jedliczu

  Tym razem adresatem jest Ania Wiklowska z Krosna, której młodzież chce pomóc w zebraniu pieniędzy na wózek inwalidzki. Ania urodziła się z rozszczepem kręgosłupa zw. przepukliną opnowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Już w pierwszej dobie po urodzeniu przeszła operację zamknięcia rdzenia kręgowego. Niestety następstwem przepukliny oponowo-rdzeniowej jest niedowład kończyn dolnych, deformacja stóp, zanik czucia od pasa w dół i szereg innych schorzeń. W związku z tym od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Wózek, którym obecnie posługuje się Ania nie jest przystosowany do niej (dostała go od koleżanki, która kupiła nowy wózek), ma bardzo zły stan techniczny i uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. W związku z tym potrzebuje nowego wózka aktywnego, który będzie przystosowany do jej potrzeb i umożliwi Jej prowadzenie w pełni samodzielnego, aktywnego życia, o które Ania walczy każdego dnia. Sama jest wolontariuszką i z chęcią pomaga innym niepełnosprawnym. Koszt takiego wózka to nawet kilkanaście tysięcy złotych, podczas gdy koszt refundacji NFZ wynosi tylko 1700 złotych. Sytuacja materialna Ani niestety nie pozwala na zakup takiego wózka z własnych środków finansowych. 

Podczas koncertu zbierane będą wolne datki na pomoc dla Ani.