Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW ZS przy OSiW OHP w IWONICZU NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KULINARNYM

 

 W dniu 15 kwietnia 2016r. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach odbył się II Międzynarodowy konkurs Kulinarny „Smak Gościnności 2016”. Ideą konkursu jest promowanie i kultywowanie regionalnych produktów i tradycji Małopolski. W konkursie wzięło udział 28 uczestników podzielonych na 14 zespołów. Poza reprezentacją naszej szkoły, udział wzięli uczniowie z: Gdańska, Opola, Krakowa, Nowego Targu, Bochni, Kościerzyna oraz trzy drużyny z Austrii, Węgier i Ukrainy. Konkurs polegała na przygotowaniu zakąski oraz dania głównego. W każdym daniu uczestnicy konkursu zobowiązani byli wykorzystać składnik stanowiący temat przewodni konkursu czyli regionalną „kapustę charsznicką”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Arkadiusz Żarnowski oraz Michał Widz. Dania przygotowane, przez uczniów zyskały uznanie wśród konkursowego jury, plasując naszą szkołę na wysokim 5 miejscu. Oprócz tego, uczniowie otrzymali nagrodą specjalną ufundowaną przez Wójta gminy Charsznica pana Jana Żebraka. 
Jako zakąską uczniowie przygotowali pieczone czekadełka, natomiast danie główne składało się z: zawijańca wieprzowego w asyście placuszka z farszem charsznickim.
Komisja oceniła poziom konkursu jako bardzo wysoki. Wyraziła również podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność przygotowanych dań. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Wawro.