Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Sukces naszych uczniów w konkursie turystyczno – krajoznawczym

 

 Błażej Zając z klasy II gimnazjum zdobył trzecie miejsce w konkursie wiedzy krajoznawczo - turystycznej o powiecie krośnieńskim „Powiat krośnieński - moja mała ojczyzna”. Konkurs odbył się 7.04.2016 r. w Dukli. Zorganizowało go Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Współorganizatorami turnieju był Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz PTSM Zarząd Oddziału w Krośnie. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Paulina Mosoń z klasy III zajmując czwarte miejsce.
 Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, w drugim, do którego awansowało sześciu uczestników, należało odpowiedzieć na zadawane przez komisję pytania dotyczące regionu. Etap finałowy, w którym spotkało się troje uczniów polegał na jak najszybszym zlokalizowaniu określonych obiektów na mapie np. wzniesień, rzek, miejscowości.
 Należy podkreślić, że był to udany debiut naszego ucznia i uczennicy, tym bardziej, że pokonani zostali przez dwie uczennice Gimnazjum w Dukli, które wystąpiły w konkursie już po raz kolejny powtarzając swój wynik z poprzedniego roku. Naszą szkołę reprezentowali również: Agnieszka Lorenc, Ada Kazalska, Damian Prokopowicz i Adrian Tarnowski. 

Wszystkim uczniom gratulujemy!
 W przerwie między poszczególnymi etapami konkursu młodzież wraz z opiekunami Tomaszem Józefowiczem - pedagogiem OSiW OHP i Laurą Gużkowska – nauczycielem geografii zwiedzili Muzeum Historyczne w Dukli.
Dzięki Pani Magdalenie Czelny- koordynator OSiW OHP wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli na konkurs, a później wrócili do szkoły.

Laura Gużkowska