Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

 

 W zgiełku codziennych obowiązków także i w naszej szkole nadszedł dzień zadumy. Czas, aby się zatrzymać i przemyśleć nasze działania, nasze relacje z innymi, nasze życie.
2 marca 2016 r. gościliśmy księdza Jacka Michno, rezydenta przy parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku – Olchowce.
Ksiądz Jacek spotkał się z naszymi uczniami w ramach rekolekcji wielkopostnych. Zwrócił uwagę na to, że często nie potrafimy cieszyć się z tego, co mamy. Tak naprawdę posiadamy w życiu wiele wartości: zdrowie, przyjaciół, możemy się bezpiecznie uczyć, realizować swoje marzenia.

Niestety w pogoni za „lepszym” nie potrafimy tego dostrzec. Młodzież poznała wiele życiorysów ludzi, których w życiu dotknęło wiele nieszczęścia. Zmusiło to do refleksji nad własnym życiem, nad zastanowieniem się czego tak naprawdę w życiu potrzebujemy.