Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

 

 Młodzież naszej szkoły, po raz kolejny, wzięła czynny udział w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Celem tych obchodów jest kształtowanie, pobudzanie postaw patriotycznych, przywrócenie i kultywowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych, którzy jako pierwsi stawiali opór sowietyzacji i podporządkowaniu Polski przez ZSRR.
Młodzież, już od 1 marca poznawała losy bohaterów antykomunistycznego niepodległościowego podziemia. Brała udział w maratonie filmowo – dyskusyjnym, poprzedzonym wprowadzeniem historycznym. Uczestniczyła w zajęciach, dzięki którym poznała sylwetki, działalność i ideały żołnierzy niezłomnych.

Opracowywała także prezentacje multimedialne oraz plakaty. Przygotowała wystawę prac plastycznych autorstwa uczniów naszej szkoły, jak również gazetki i mini wystawę w klasie historycznej.
 Ponadto młodzież odpowiedziała na apel skierowany do Prezydenta RP o odebranie odznaczeń funkcjonariuszom PRL-u między innymi zabójcom majora Mariana Bernaciaka "Orlika" - bohatera i żołnierza Podziemia Niepodległościowego. Zebrali bardzo dużo podpisów.