Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Dzień Zakochanych

 

 W lutym 2016 roku w Zespole Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu odbyły się szkolne Walentynki. Uroczystość poprzedzona została zajęciami, na których młodzież zapoznała się z historią, tradycjami i zwyczajami tego święta oraz przygotowała prezentacje na ten temat.
9 lutego Grono Pedagogiczne i wszystkich uczniów powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wioletta Sobolak i zaprosiła do wspólnych obchodów Dnia Zakochanych. Następnie wszyscy zebrani z zaciekawieniem wysłuchali wystąpienia uczennicy klasy I Gimnazjum Sylwii Widz, która zaprezentowała przygotowany przez siebie referat pt. „Skąd wzięły się Walentynki?”.

 Po tym wystąpieniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Kartę Walentynkową. Uczniowie bardzo się postarali. Zgłoszonych Walentynek było bardzo dużo i były one piękne i oryginalne. Wybór był naprawdę trudny. 
Pan Dyrektor Krzysztof Buczek ogłosił wyniki i wręczył atrakcyjne nagrody:

  • I miejsce- Artur Szelc ( kl. I KM)
  • II miejsce- Angelika Czereba (kl. I KM)
  • III miejsce- Aleksander Pańczyszyn (kl.I KM)

Pozostałe osoby, biorące udział w konkursie, otrzymały nagrody pocieszenia. 
Po rozdaniu nagród przyszedł moment na najbardziej wyczekiwany punkt programu: zostały odczytane i wręczone Walentynki dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Pomysłowość, zdolności poetyckie oraz poczucie humoru twórców Walentynek sprawiły, że wszyscy byli rozbawieni do łez. Na koniec walentynkowego spotkania czekał słodki poczęstunek- ciasteczka upieczone przez uczniów Szkoły Zawodowej oraz serduszko ze złotą myślą. Tym miłym i smakowitym akcentem zakończyło się szkolne walentynkowe spotkanie.