Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z Panem Sebastianem Ciepielą

 

 W dniu 03.02.2016r. gościliśmy w naszej szkole pana Sebastiana Ciepielę, byłego narkomana, który głosi świadectwo nawrócenia i prowadzi programy profilaktyki uzależnień wśród młodych ludzi.
 Pan Sebastian podzielił się z uczniami swoim życiowym doświadczeniem, opisał swoje życie, błędy, jakie popełnił. Podczas prelekcji mówił o tym, jak wychodził z nałogu i uczulał młodzież na wartości, jakimi powinni kierować się w życiu. Przekonywał uczniów o tym, że każdy młody człowiek posiada wiele talentów, ważne jest to, aby w nie uwierzyć. 

Nie ważne są dobra materialne, pogoń za pieniądzem, karierą. Nie potrzeba dopalaczy czy narkotyków, żeby stać się kimś. Życiu sens nadaje miłość i to, że można kochać i być kochanym. Pokazał jak wielka jest dla niego wiara w Boga, dzięki której mógł wyjść z nałogu i teraz pomagać innym.
Spotkanie bardzo poruszyło młodzież, ponieważ niejednokrotnie sami mieli do czynienia z uzależnieniami, czy to w gronie rówieśników czy rodzinnym. To, o czym mówił pan Sebastian często dotykało także ich samych. Uczniowie zobaczyli, że można żyć inaczej, bez nałogów, mieć w życiu pasje i wierząc w siebie odnosić sukcesy.