Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Klasowy konkurs gastronomiczny

   W dniu 23.11.2015 w naszej szkole odbył się klasowy konkurs gastronomiczny pt. „Kotlet schabowy czyli  koronne danie w polskim domu”. Udział w konkursie wzięli uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz: Klaudia Rymarczyk, Katarzyna Markowicz, Konrad Chłap i Justyna Jurkowska. Celem konkursu było umożliwienie młodzieży sprawdzenie poziomu opanowania wiadomości i umiejętności w danym zawodzie. Organizatorem konkursu była Małgorzata Wawro.

Konkurs składał się części praktycznej, którego zadaniem było przygotowanie dwóch porcji drugiego dania, które składało się z kotleta schabowego panierowanego, ziemniaków puree i surówki z kapusty pekińskiej, jabłka i marchewki.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

  • Pan Krzysztof Buczek – dyrektor szkoły – przewodniczący komisji,
  • Pani Małgorzata Wawro – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych – organizator konkursu,
  • Pani Barbara Pelczar – pedagog szkolny – członek komisji.

Ocenie podlegała kreatywność, organizacja i higiena pracy, smak i aromat potraw, sposób podania, dekoracja oraz prezentacja potrawy. O zwycięstwie zaważyła „szczypta soli”, w tej konkurencji I miejsce zajęła Justyna Jurkowska, na II miejscu uplasowała się Klaudia Rymarczyk, III miejsce przypadło Katarzynie Markowicz i na IV pozycji znalazł się Konrad Chłap.
Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez: Hutę Szkła Artystycznego „SABINA” Sp. z o.o. ul. Dworska 29, 38-480 Rymanów, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wenta” Sp. z o.o. ul. M. Frysztackiego 32, 38-130 Frysztak, P.P.U.H. „BOG-MAR” ul. Mitkowskiego 8, 38-480 Rymanów  oraz panią Małgorzatę Wawro.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów kulinarnych.