Aktualności

Tradycja Świąt Bożego Narodzenia

 

 Szybkim krokiem nadchodzą święta. W oknach domów oraz witrynach sklepowych widać migoczące światełka choinkowe, ludzie biegają po sklepach, wszędzie tłoczno, gwarno i wesoło. Także w naszej szkole wszystkim już udziela się atmosfera świąteczna. W dniu 15 grudnia 2015r. w wyjątkowy klimat wprowadził nas występ młodzieży, która jak co roku przygotowała program artystyczny dla uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Uczniowie: Wioletta Sobolak, Kamila Miętus, Alicja Pyrzak, Sylwia Widz, Michał Ziomek oraz Michał Toczek, pod opieką nauczycieli: Laury Gużkowskiej, Patrycji Józefowicz, Barbary Pelczar oraz Renaty Trybus recytowali wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej oraz przedstawili tradycje towarzyszące tym szczególnym dniom świątecznym.

Okres, przygotowujący do Świąt Bożego Narodzenia to czas zadumy, wyciszenia, modlitwy. Młodzież zwróciła uwagę na to, że Święta Bożego Narodzenia to też czas przebaczania.

„…Nie tylko w grudniowy wieczór, ale każdego dnia możesz być świadkiem Bożego Narodzenia.
Zawsze, gdy otwierasz się na drugiego człowieka, gdy nie wilkiem ale bratem się dla niego stajesz.
Gdy z dłoni wyrzucasz kamień, by umieścić w niej kawałek chleba, staje się cud Bożego Narodzenia.
Niech Boże Narodzenie stanie się dla Was nadzieją i mocą w upatrywaniu sensu codziennego życia, a moc od Bożej Dzieciny niech pomaga w różnych życiowych doświadczeniach i trudnościach”.

Wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi każdy otrzymał słodki podarunek – świąteczne ciasteczka i pierniczki, upieczone przez uczniów pod okiem pani Małgorzaty Wawro.