Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Badanie predyspozycji zawodowych

 

 W dniu 15.12.2015 r. uczniowie klas zawodowych mieli możliwość zbadania swoich predyspozycji zawodowych. Dzięki spotkaniu ze specjalistami doradztwa zawodowego – Panią Martą Kandefer Frydrych oraz Panem Marcinem Kalenieckim z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, uczniowie mogli określić swoje możliwości dotyczące zdobycia w przyszłości wymarzonego zawodu. Podczas wykonywania testu uczniowie rozpoznawali swoje zainteresowania, odkrywali siebie, oceniali swoje słabei mocne strony.

Spotkanie uświadomiło młodym ludziom, jak wiele czynników ma wpływ na ich przyszłe życie zawodowe, że wybór odpowiedniego kierunku kształcenia będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych, a w dorosłym życiu będzie dawało możliwość samorealizacji i zadowolenia.