Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Nasi uczniowie oddają krew

 

 W dniu 08.10.2015 młodzież z Zespołu Szkół Przy Ośrodku Szkolenia I Wychowania OHP w Iwoniczu kultywując kilkuletnią tradycję honorowego krwiodawstwa, udała się wraz z opiekunem Małgorzatą Wawro do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Krośnie.
 Kontynuacja tradycji krwiodawstwa i propagowanie jej wśród młodzieży ma szczególne znaczenie ze względu na bardzo niskie zasoby krwi, zarówno w obszarze Podkarpacia jak i całej Polski, a bez nowych krwiodawców pogłębiający się kryzys niedoborów krwi spowoduje zagrożenie i utratę życia wielu ludzkich istnień. 

Dlatego na szczególną pochwałę i wyróżnienie zasługuje postawa uczniów, którzy honorowo oddali krew:

  • Justyna Jurkowska
  • Justyna Kruszyńska
  • Paweł Wolanin
  • Ryszard Flejma