Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Święto Komisji Edukacji Narodowej

 Tymi słowami 13 października 2015 roku o godzinie 10:00 uczniowie Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu rozpoczęli uroczystą akademię z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Jak każdego roku dziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wychowawcom internatu za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny bogaty w wiersze, piosenki, ale także w scenki humorystyczne.

 W akademii wzięli udział uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Sylwia Widz, Michał Ziomek, Wioletta Sobolak, Angelika Czereba oraz Szymon Bielecki przygotowani przez panią Laurę Gużkowską i panią Patrycję Józefowicz. Dekorację sali współtworzyła pani Agnieszka Budzyńska.
 Na pamiątkę tej uroczystej chwili wszyscy nauczyciele i wychowawcy otrzymali kolorowe kotyliony. Na koniec głos zabrał pan Dyrektor Krzysztof Buczek, który skierował swoje podziękowania do nauczycieli, wręczając także nagrody Dyrektora Szkoły. Zwrócił się również do uczniów podkreślając, że: „ Jest to też Wasze święto. Bez uczniów nie byłoby nauczycieli i bez nauczycieli nie byłoby uczniów”.

„W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta,
Staje tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta,
Aby Wam przekazać najlepsze życzenia
I wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia…”