Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Konkurs gastronomiczny w naszej szkole

 

 20 października 2015r. uczniowie klasy I ZSZ wzięli udział w konkursie gastronomicznym pt. „Mistrz w lepieniu i gotowaniu pierogów ruskich” pod okiem pani Małgorzaty Wawro. Zmierzyli się z tradycyjną Polską potrawą – pierogami. Pomimo tego, że uczniowie pierogi wykonywali po raz pierwszy, poradzili sobie doskonale.
Członkowie jury z zachwytem obserwowali zmagania uczestników, którzy profesjonalnie wyrabiali ciasto i samodzielnie doprawiali farsz. Na widok pięknie udekorowanych talerzy z pierogami „ciekła ślinka”.

 Spośród 4 porcji przygotowanych przez Marlenę Pyrzak, Michała Widza, Arkadiusza Żarnowskiego i Macieja Adamika trudno było wybrać te najlepsze, ponieważ wszystkie były znakomite. Po burzliwej naradzie i podsumowaniu głosów wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce zdobyła Marlena Pyrzak, natomiast na miejscu 2 uplasował się Michał Widz oraz na miejscu 3 egzekwo – Maciej Adamik i Arkadiusz Żarnowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Hutę Szkła Artystycznego „SABINA” Sp. ZO.O., ul. Dworska 29, 38-480 Rymanów, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wenta” Sp. ZO.O., ul. M. Frysztackiego 32, 38-130 Frysztak oraz panie: Małgorzatę Wawro, Magdalenę Jarosz i Barbarę Pelczar. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych