Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Pierwszy dzień wiosny

 

 21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego. Każdy z nas z niecierpliwością oczekuje nadejścia wiosny. Niestety często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Chcieliśmy pokazać uczniom, że Pierwszy Dzień Wiosny można spędzić w szkole i to w inny, ciekawy i niecodzienny sposób.
 Najpierw grupa uczniów pod opieką Pana Dyrektora postanowiła uczcić ten dzień oddając honorowo swoją krew. Rano udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, znajdującego się w krośnieńskim Szpitalu Wojewódzkim, aby podzielić się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Byli wśród nich także nasi „szkolni weterani”, oddający systematycznie krew. Doceniamy ich oryginalny pomysł i jesteśmy z nich dumni.

 Następnie nauczyciele razem z uczniami przygotowali kilka atrakcji w szkole. Uczniowie w klasach prezentowali scenki rodzajowe o tematyce wiosennej, wiersze i piosenki wybrane na tą okoliczność. Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Czekała na nich także „Zabawa słowem”. Nauczyciele przygotowali szereg konkurencji: od krzyżówek, poprzez odgadywanie przysłów, kalambury do rebusów i zagadek. Słownictwo, którego znajomością musieli wykazać się uczniowie i nauczyciele, nawiązywało tematycznie do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Uczniom umilał czas spędzony w szkole także pokaz filmów. Ponadto odbyły się zajęcia informatyczne, podczas których uczniowie przygotowywali swoje prezentacje na określony temat. Oceniano staranność wykonania, jak również oryginalność pomysłu. W tym słonecznym, choć wietrznym dniu nie mogło zabraknąć przypomnienia o zdrowym stylu życia, bez nałogów i używek. Podkreślono jego rolę i zaprezentowano formy aktywnego spędzania czasu wolnego. 
 W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami i wychowawcami. Odbył się bowiem turniej w kosza pt. „Wiosenne potyczki”, w którym wystąpili uczniowie klasy I Gimnazjum kontra nauczyciel i wychowawca ŚHP. Wygrali oczywiście uczniowie :) Mistrzem w rzutach do kosza został Patryk Dykiel, zajmując I miejsce. Krystianowi Kopaczowi przypadło II miejsce, zaś III zajął Mirosław Preisner. Na IV miejscu uplasowała się wychowawczyni ŚHP – Pani Dorotka. Niestety na podium nie stanęła także Pani Agnieszka, ku oczywistej radości podopiecznych. Obiecała im, że się poprawi i w przyszłym roku będzie lepiej :) 
 Nauczyciele podeszli do wszystkich zabaw i konkurencji z humorem i bez żadnych zahamowań, zadziwiając tym wszystkich biorących w nich udział uczniów.
 Choć na pierwszy Dzień Wiosny zaproponowano uczniom różne atrakcje, zawsze znajdą się tacy, którzy nawet z nich zrezygnują i zrobią sobie wolne. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy będą uczestniczyć w uroczystościach, gdyż był to nie tylko ciekawie i atrakcyjnie spędzony czas, ale przede wszystkim bezpiecznie.