Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Konkurs ”Polskie tradycyjne potrawy wielkanocne”

  Wielkanoc – Święta zwycięstwa nad śmiercią, zwycięstwa nad złem. Najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, m.in.: śniadanie wielkanocne, pisanki, święconka, śmigus-dyngus, palma wielkanocna.
 W nawiązaniu do tych tradycji, 29 marca 2023 r. odbył się konkurs ” Polskie tradycyjne potrawy wielkanocne”. Zadaniem uczniów było udzielić poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące tradycyjnych potraw wielkanocnych.

  • I miejsce zajęła : Alicja Pachorek
  • II miejsce otrzymała :Elwira Rymar
  • III miejsce zdobył: Mateusz Kozłowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.