Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Konkurs „Jesienne ciasto z jabłkami”


 Konkurs „Jesienne ciasto z jabłkami” już za nami Jakie wypieki kojarzą nam się z jesienią? Szarlotka! To tradycyjne ciasto z jabłkami jest kwintesencją polskiego najlepszego deseru. W dniu 17 października 2018 r odbył się szkolny konkurs pt. Jesienne ciasto z jabłkami” Inicjatorką była Małgorzata Wawro. W konkursie udział wzięli uczniowie z klasy : IBS, II BRŻ, III K/M. Zadaniem uczestników było upieczenie ciasta , w którym głównym składnikiem były jabłka. Komisja dokonując wyboru najlepszego ciasta oceniała: oryginalność i kreatywność, walory smakowe ciasta, przestrzeganie zasad bhp na stanowisku pracy, estetykę przygotowania oraz sposób dekoracji ciasta.

Komisja konkursowa z apetytem konsumowała przygotowane ciasta i po wnikliwej ocenie przyznała nagrody i wyróżnienia.

  • I miejsce zajęły: Klaudia Kozdroń i Angelika Gankiewicz, które przygotowały ciasto pt” Kruszonka z lodami”
  • II miejsce przypadło Sylwii Widz i Natalii Germudze, za ciasto” Szarlotka z kisielem”
  • III miejsce Agnieszka Lorenc za ciasto „Najlepsza Szarlotka" oraz Kacper Ciupak za ciasto „ Szarlotka z kruszonką”

Komisja konkursowa, w skład której weszli: p. Małgorzata Frączek - kierownik Ośrodka, p. Małgorzata Wawro oraz Kacper Ciupak - uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej po dokładnym przeliczeniu głosów przyznali:

Nagrodę publicznośći dla: Sylwi Widz i Natalii Germugi

Wyróżnienia:

  • Sandra Bołaz
  • Weronika Kijowska
  • Paweł Dziadosz
  • Klaudia Kuźma
  • Alina Sobolak

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki, a o zwycięstwie decydowała minimalna różnica punktów.

Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez:

  • Hutę Szkła Artystycznego „SABINA” w Rymanowie
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wenta” - Zielony Koszyk w Iwoniczu

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy pomagają naszej szkole kolejny rok z rzędu i bez których pomocy konkursy gastronomiczne by nie zostały zorganizowane.