Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

VIII Powiatowy Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy

 Dwie drużyny z naszej szkoły 9 kwietnia 2018 roku wzięły udział w VIII Powiatowym Konkursie Turystyczno –Krajoznawczym „Powiat krośnieński – moja mała ojczyzna”. Gimnazjum dla dorosłych reprezentowali: Hubert Kidawa, Maksymilian Węklar i Sylwia Widz, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły Patrycja Majka i Klaudia Such. W przerwie konkursu zwiedziliśmy rezydencję magnacką - pałac w Dukli.
 Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o regionie, w którym mieszkamy, w myśl powiedzenia „Cudze chwalicie …”. Perełki architektury drewnianej, pałace i zamczyska, urokliwe miasteczka, początki światowego przemysłu naftowego i dzika przyroda z wilkami, rysiami i niedźwiedziami, to tylko niektóre z licznych atrakcji naszego regionu. Jak je poznać? Najlepiej na wycieczkach terenowych, do których zachęca nas budząca się wiosna.