Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Wyróżnienie dla Klaudii w konkursie gastronomicznym pt. „Kreatywny kucharz” w Tarnobrzegu

 W dniu 7 marca 2018r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się VII edycja konkursu kulinarnego ,,Kreatywny Kucharz” W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkół gastronomicznych z Sandomierza, Rzeszowa, Tarnobrzega, Krosna oraz z naszej szkoły. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był PODKARPACKI FUSION. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego z combra z królika oraz deseru w którym wykorzystany musiał być ser twarogowy półtłusty OSM Stalowa Wola.

 

 Wszyscy uczestnicy musieli przygotować danie główne według receptury opracowanej przez szefa kuchni Pana Marka Łukasiewicza, która była tajna do rozpoczęcia konkursu. Zadanie uczniów polegało na trybowaniu mięsa od kości z combra królika oraz przygotowaniu roladek z farszem o dowolnym smaku, ponadto uczniowie musieli wykorzystać surowce obowiązkowe takie jak: czerwona cebula, jeżyna( malina) śmietana lub śmietanka, dowolna kasza. 

Deser uczestnicy sporządzali według autorskiej receptury, w której musieli wykorzystać ser twarogowy półtłusty produkcji OSM Stalowa Wola. 
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z III Klasy ZSZ w zawodzie kucharz: 

  • Wioleta Sobolak przygotowała: danie główne: roladki z królika z farszem selerowo paprykowym, podane z prażoną kaszą z warzywami z sosem malinowo gruszkowym, konfitowanymi ziemniakami oraz pieczonymi pomidorkami; deser: fantazyjny serniczek. 
  • Klaudia Żebracka przygotowała: danie główne: roladki z farszem z suszonych pomidorów w siatce tłuszczowej podane z puree z batatów i selera, kaszottem z warzywami i sosem z leśnych grzybów; deser: oreoo sernikowo - malinowe. 

Komisja konkursowa, wyraziła podziw i uznanie dla Klaudii za pomysłowość i oryginalność w komponowaniu smaków i barw przygotowanych dań i przyznała jej WYRÓŻNIENIE. 
Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Wawro.