Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

„Na sportowo jest zdrowo”

 W dniu 19.12.2017r. nauczycielka biologii, pani Patrycja Józefowicz przeprowadziła z młodzieżą zajęcia w ramach konkursu „Na sportowo jest zdrowo” na temat : „Jestem tym, co jem – rola racjonalnego żywienia na co dzień”.
 Podczas prelekcji pani Patrycja zwróciła uwagę na ważne kwestie dotyczące zdrowego stylu odżywiania. Przedstawiła uczniom grupy produktów, które uważane są za zdrowe i te, które są szkodliwe dla człowieka. Omówiła zasady prawidłowo zbilansowanej diety oraz funkcje poszczególnych składników odżywczych. Dużą uwagę poświęciła na omówienie szkodliwości napojów energetyzujących, tak chętnie stosowanych ostatnio przez młodzież w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczne składniki taki napój zawiera i jakie negatywne skutki może spowodować dla organizmu młodego człowieka.
Podczas zajęć uczniowie nauczyli się także obliczać BMI swojego ciała, czyli wyznacznik tego, czy dana osoba posiada nadwagę czy niedowagę.

W związku z tym poruszono także temat dotyczący prowadzenia zdrowego trybu życia oraz stosowania właściwej diety, aby nie dopuścić do nadwagi. 
W drugiej części spotkania uczniowie wykonali piramidę zdrowego żywienia, umieszczając dane produkty we właściwym miejscu.