Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Zastrzyk witamin każdego dnia

 W dniu 18.12.2017r. gościliśmy w naszej szkole panią Oksanę Marczuk, wolontariuszkę programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.
Liderka zorganizowała w kilku grupach warsztaty z zakresu zdrowego stylu życia pod hasłem „Zastrzyk witamin każdego dnia”.
 Pokazała młodzieży jak prosto i szybko można wykonać wiele zdrowych przekąsek, sałatek i koktajli, a także jak zastąpić produkty zawierające np. dużą ilość cukru podobnymi smakowo produktami zdrowymi. Jedną z takich propozycji było wykonanie nutelli z daktyli i ciecierzycy.

 Podczas zabawy uczniowie nabywali wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, poznawali różnicę pomiędzy produktami zdrowymi, a tymi które negatywnie wpływają na funkcjonowanie człowieka. Pani Oksana przedstawiła także piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Opisała dokładnie co i dlaczego znajduje się na poszczególnych jej poziomach.
 Największą jednak frajdą dla uczniów było samodzielne wykonywanie i degustowanie potraw. Pozytywnym zaskoczeniem dla młodzieży było to, że potrawy zawierające zdrowe produkty były bardzo smaczne. Przekonali się, że warto zdrowo się odżywiać i zwracać uwagę na to jakie składniki pokarmowe wybieramy do codziennej diety.