Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Warsztaty świąteczne pt.„Pieczenie i dekorowanie pierników”

 W dniu 14 grudnia 2017r. w naszej szkole zostały zorganizowane przez Panią Małgorzatę Wawro- nauczyciela przedmiotów gastronomicznych oraz młodzież w zawodzie kucharz warsztaty świąteczne pt. Pieczenie i dekorowanie pierników w ramach współpracy międzyszkolnej ze Szkołą Podstawową im ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu. W warsztatach brali udział uczniowie z klasy 1-3 pod opieką pani Ani Gaweł.
 Dzieci rozpoczęły przygotowania do zbliżających się świąt od pieczenia pierniczków. Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się po całej szkole.

 Wielką frajdę sprawiła dzieciom wspólna praca wałkowanie ciasta, wykrawanie i pieczenie pierniczków. Następnie przy pomocy naszej młodzieży przystąpiły do ich dekorowania kolorowymi lukrami, barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniki wyszły przepiękne. Na zakończenie warsztatów dzieci zabrały część pierniczków do domu, aby ozdobić nimi choinkę, stół albo podarować komuś bliskiemu a reszta została skonsumowana na miejscu.