Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Wyróżnienie dla Klaudii Żebrackiej i Patrycji Majki w XII Europejskim Konkursie Kulinarnym - EKOGALA 2017

 W dniach 8-9 grudnia 2017r. w Rzeszowie odbył się XII Europejski Konkurs Kulinarny EKOGALA 2017. Tematem przewodnim konkursu była wieprzowina. Uczestnicy musieli w ciągu 60 minut przygotować 8 porcji dania głównego, składającego się z polędwiczki wieprzowej z obowiązkowym wykorzystaniem sera koziego, ziemniaków oraz mrożonych warzyw Oerlemans (bób, fasola szparagowa cięta żółta).
 W rywalizacji zmierzyło się 12 drużyn (Jarosław, Iwonicz Zdrój, Sandomierz, Trebisov, Zakopane, Ropczyce, Iwano Frankivsk, Bochnia, Lwów, Rzeszów, Gorlice).

 Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III ZSZ Klaudia Żebracka i Patrycja Majka, które przygotowały: Polędwiczkę wieprzową z farszem orzechowo - jabłkowym podaną z ziemniakami z ogniska, fasolą szparagową, bobem, papryką i sosem z sera koziego.
 Chociaż poziom był bardzo wysoki i wyrównany, to Jury musiało dokonać oceny według szczegółowych kryteriów oceniania i wyłonić zwycięzców. Klaudia i Patrycja otrzymały WYRÓŻNIENIE. Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Wawro.