Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Sezon turystyczny w OHP otwarty

 Tradycyjnie już początek roku szkolnego w naszej szkole witamy otwarciem sezonu turystycznego. W tym roku 2 października przy cudownej słonecznej pogodzie postanowiliśmy zapuścić się nieco w najbliższą okolicę i prosto spod szkoły wyruszyliśmy do Iwonicza – Zdroju. Niektórzy Iwonicz – Zdrój zobaczyli po raz pierwszy w życiu. Złota polska jesień pokazała się w całej krasie: piękne widoki, kolorowe lasy, jesienne łąki i ostatnie ciepłe podmuchy wiatru. Na polanie pod lasem, na szlaku łączącym dwa karpackie uzdrowiska Iwonicz – Zdrój i Rymanów - Zdrój, czekało na nas ognisko przygotowane przez Pana Dyrektora i Pana Tomka. 

 Piekąc kiełbaski i chleb, popijaliśmy gorącą herbatę i wygrzewaliśmy się w promieniach jesiennego słońca. Grupa najwytrwalszych udała się na pobliski punkt widokowy na wzniesieniu Przymiarki, skąd roztacza się widok na Pogórze Karpackie, Doły Jasielsko - Sanockie i Beskid Niski, aż po Słowację, a przy sprzyjającej pogodzie widoczne są nawet Tatry Wysokie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Poznaliśmy nasz piękny region i siebie, bo piesze wycieczki to okazja do lepszego poznania się uczniów i nauczycieli. Wycieczkę zorganizowała szkoła oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu; na całej trasie towarzyszyła nam Pani Monika Oględzińska, a Pani Kierownik zapewniła prowiant.

- Samorząd Szkolny