Aktualności

„Jedz warzywa, owoce i rośnij zdrowo”

 

 Pod takim hasłem w dniu 28.09.2017r uczniowie w zawodzie kucharz pod opieką pani Małgorzaty Wawro nauczyciela przedmiotów gastronomicznych przeprowadzili z dziećmi przedszkola Muzycznego w Iwoniczu prezentację na temat naturalnych upraw owoców i warzyw oraz korzyści z nich płynących dla człowieka i środowiska naturalnego.
 Po prezentacji, uczennica Klaudia Żebracka przeczytała baję pt. „Pomidor”. Następnie przedszkolaki z zapałem zabrały się do przyrządzania zdrowych i smacznych kanapek. Kanapka jest pożywną, smaczną i zdrową przekąską. Zwłaszcza, że w sprytny sposób można w niej ukryć wiele witamin zawartych w warzywach. Kolorowe kanapki z motywami zwierzątek, buziek czy kwiatów sprawiły, że dzieci chętniej spożywały śniadanie. Ponadto zostały przygotowane dla maluchów dekoracje z owoców, które cieszyły się wśród nich ogromnym zainteresowaniem.

Własnoręczne przygotowanie zdrowej kanapki okazało się bardzo ciekawą i pożyteczną zabawą dla dzieci.

Nasza szkoła współpracuje z przedszkolem już kilku lat.

Pragniemy podziękować Pani Dyrektor Marii Kandefer-Nycz oraz pracownikom przedszkola Muzycznego w Iwoniczu za zaproszenie, jest nam bardzo miło, że uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą na temat warzyw i owoców.