Aktualności

Medalowe zmagania uczniów Michała Widza, Sylwi Widz i Kludi Kozdroń podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o UE

 

 Wylosowanym daniem w dniu konkursu, które musieli wykonać nasi uczniowie Michał i Sylwia Widz były: KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. W dniach 24-26 maja br. grupa uczniów naszej szkoły, reprezentowała Podkarpacką Wojewódzką Komendę w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić” organizowanym przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę. Każdej drużynie we wcześniejszym losowaniu zostało przydzielone państwo członkowskie Unii Europejskiej do zaprezentowania w czterech konkursowych zadaniach podlegających ocenie przez jury: przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wylosowanego kraju, test wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowanie potrawy oraz stoiska wystawienniczego. Nam w udziale przypadła słoneczna Hiszpania.

 Kruche Hiszpańskie pierożki (Empaniady), w trzech odsłonach z tuńczykiem, mięsem wołowym i szpinakiem podane z nutką dipu pomidorowego i czosnkowego. 
 Klaudia Kozdroń była odpowiedzialna za uzyskanie jak najlepszego wyniku z testu o Unii Europejskiej. Zmagania naszych uczniów zostały nagrodzone III miejscem i wspaniałymi nagrodami. Pierwsze miejsce zajęła młodzież z Komendy Świętokrzyskiej, zaś na drugim miejscu uplasowała się młodzież z Komendy Małopolskiej.

Uczniów do konkursu z części gastronomicznej  przygotowywała Małgorzata Wawro.