Zespół Szkół przy OSIW

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Żyj zdrowo – trzymaj formę!

 17 maja 2017r. odbył się II Szkolny Quiz Wiedzy o uzależnieniach pod hasłem „Żyj zdrowo – trzymaj formę”. Każdą klasę reprezentowała 3 osobowa grupa uczniów, która zmagała się z przygotowanymi w quizie zadaniami. W siedmiu konkurencjach można było wykazać się wiedzą o zdrowym żywieniu oraz uzależnieniach. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w układaniu puzzli, przedstawiających obraz czerniaka, pisaniu wiersza promującego zdrowy tryb życia, a także sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Trudność sprawiła uczestnikom piramida żywieniowa.

 Przy tej konkurencji uczniowie wpisywali w odpowiednie miejsca piramidy produkty wyświetlane na slajdach. Atrakcyjną konkurencją dla wszystkich były „Kalambury”, gdzie uczniowie przedstawiali hasła – przysłowia o jedzeniu. Odgadywanie haseł przysporzyło wiele radości nie tylko członkom drużyn, ale także kibicującym im uczniom z poszczególnych klas. Nad prawidłowym przebiegiem Quizu czuwali zasiadający w Jury: Pani kierownik OSiW OHP – Małgorzata Frączek, Pan dyrektor ZS przy OSiW OHP – Krzysztof Buczek oraz Pani Anna Kokoszka – wychowawca, stażystka OSiW OHP.
 I miejsce zajęły uczennice klasy II ZSZ – Wioletta Sobolak, Klaudia Żebracka i Alicja Pyrzak, II miejsce osiągnęli reprezentanci klasy III „B” – Albert Zaweracz, Klaudia Kozdroń i Aneta Dziduch, natomiast na III miejscu uplasowali się uczniowie klasy I ZSZ – Paulina Szczęsny, Marcin Sip oraz Krystian Bołaz. 

Quiz został przygotowany przez pedagogów: panią Barbarę Pelczar i pana Tomasza Józefowicza.