Aktualności

Sukces uczniów ZS przy OSiW Arkadiusza Żarnowskiego i Michała Widza podczas ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy"

W dniach 9-12 maja br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbyła się XIV edycja ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”- w kategorii kucharz.
Podkarpacką Komendę reprezentowali: Arkadiusz Żarnowski i Michał Widz. Uczniowie mieli za zadanie przygotować w ciągu 90 minut potrawy: zupę krem z białych warzyw z prażonymi pestkami słonecznika i kindziukiem oraz eskalopki z indyka z sosem kurkowym, plackami ziemniaczanymi i surówką coleslaw.
Nad poprawnością ich działań czuwali szefowie kuchni z: Restauracji „Zamek w Tykocinie” – Dawid Siniło oraz Restauracji „Prowincja” w Supraślu – Michał Arciszewski. Druga, testowa część konkursu dotyczyła wiedzy z zakresu programu nauczania zawodowego.
W końcowej klasyfikacji uczniowie zajęli zaszczytne II miejsce.
Podczas uroczystego zakończenia konkursu otrzymali puchar, dyplomy i nagrody z rąk Komendanta Głównego OHP Pana Marka Surmacza i jego Zastępcy Pani Renaty Wichy.