Aktualności

Nasi uczniowie na podium

 W dniu 20 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii kucharz. Do rywalizacji przystąpiły trzy dwuosobowe drużyny: z 9-12 Hufca Pracy z Jarosławia, z 9-19 Hufca Pracy w Dębicy i uczniowie naszej szkoły.
 Pierwszym etapem zmagań był test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Uczestnicy rozwiązywali test indywidualnie.
 Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w przygotowywaniu potraw: zupy krem z zielonego groszku z groszkiem ptysiowym oraz kotleta de volaille z ziemniakami i surówką z marchwi z chrzanem.

 Po długich dyskusjach i podsumowaniu zdobytych w części teoretycznej i praktycznej punktów, komisja ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z z naszej szkoły w składzie Michał Widz i Arkadiusz Żarnowski, drugie miejsce przypadło reprezentantom z Jarosławia, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna z Dębicy. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody oraz podziękowanie za ciężką pracę, którą włożyli w przygotowanie potraw.
 Uczniowie Arkadiusz Żarnowski i Michał Widz będą reprezentować województwo podkarpackie na ogólnopolskim konkursie gastronomicznym w Wasilkowie.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.