Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Żołnierze Wyklęci - Żołnierze Niezłomni


 Rotmistrz Pilecki, Antoni Żubryd, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, Danuta Siedzikówna „Inka”, Generał Nil to przedstawiciele tysięcy żołnierzy Armii Krajowej, którzy padali ofiarą represji, morderstw i nieuczciwych procesów sądowych w powojennej Polsce. Starano się zatrzeć o nich pamięć albo też wypaczyć ją, przedstawiając ich jako wrogów państwa polskiego. Wyklęci przez komunistów, niezłomni w swojej postawie i wierni.
 Losy bohaterów nieobecnych przez dziesięciolecia w podręcznikach i na lekcjach historii przypomniano podczas akademii, która odbyła się w naszej szkole 08.03.2017r. W temat akademii wprowadziła nas gazetka prezentująca prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem Pani Agnieszki Budzyńskiej.

 Akademię przygotowały i poprowadziły pod czujnym okiem Pani Agnieszki uczennice Angelika Czereba, Greta Dejnak oraz Wioletta Sobolak. - Samorząd Szkolny