Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Wyróżnienie dla Michała Widza i Arkadiusza Żarnowskiego w III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym w Myślenicach - ,,Smak Gościnności 2017”

 

 Michał Widz i Arkadiusz Żarnowski uczniowie klasy III ZSZ w zawodzie kucharz otrzymali wyróżnienie III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym ,,Smak Gościnności 2017" który odbył się w dniu 31 marca 2017r. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach.
W konkursie wzięło udział 28 uczestników( 14 zespołów dwuosobowych) z: Gdańska, Polanicy Zdroju, Łodzi, Miechowa, Tarnowa, Myślenic, Krakowa ZSG nr 1 i ZSG NR 2 oraz 5 szkół z poza granicy kraju: z Hiszpanii, Rumunii, Ukrainy, Węgier i Francji.
Tematem przewodnim konkursu była "jagnięcina podhalańska". Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zakąski zimnej lub gorącej oraz dania zasadniczego. Uczniowie przygotowali następujące potrawy:

ZAKĄSKA: KOTLECIKI JAGNIĘCE W TOWARZYSTWIE MOSKOLI Z NUTKĄ SOSU CEBULOWO - WINNEGO I KARMELIZOWANYCH WARZYW.
DANIE ZASADNICZE: JADŁO BACY W ASYŚCIE KAPUSTY Z KMINKIEM, PUREE Z CZARNEJ RZEPY I PIECZONYCH POMIDORÓW.
Komisja konkursowa oceniła poziom konkursu na bardzo wysoki, wyraziła podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność przygotowanych dań.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Wawro. Przygotowanie i udział w konkursie był możliwy dzięki współpracy z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.