Zespół Szkół przy OSiW w Iwoniczu

Dobry wybór by połączyć naukę ze zdobyciem zawodu

Aktualności

Zwiedzanie zakładów wędliniarskich

 W dniu 22 lutego 2017r na lekcji technologii gastronomicznej uczniowie klasy II ZSZ w zawodzie kucharz wraz z panią Małgorzatą Wawro wzięli udział w wycieczce do Zakładów Wędliniarskich w Miejscu Piastowym. W zakładzie przywitał nas pan Robert Krupa szef produkcji, który oprowadził nas po całej hali produkcyjnej i zapoznał z procesem uboju trzody chlewnej od momentu przyjęcia surowca ( tusz ) na zakład, następnie rozbiórkę na poszczególne elementy, proces produkcji wyrobów wędliniarskich, wyrobów podrobowych oraz cały proces magazynowania i ekspedycji produktów. Wycieczka ta była bardzo interesująca i dużo rzeczy, które mogliśmy zobaczyć na pewno wykorzystamy na lekcji technologii oraz w życiu codziennym.